Receta Gatimi

Makarona me vezë dhe qepë

Makarona me vezë dhe qepëPërbërësit:

• 5 vezë,
• 3 qepë,
• 400 gr makarona,
• 100 gr djathë kashkavall,
• speca të grirë,
• piper,
• kripë,
• vaj.

Përgatitja:

I zini makaronat dhe i kulloni, hidhni pak vaj si dhe përziejeni mirë. Hidhni vezët e rrahura, piperin dhe djathin. Pastaj shtoni qepën e skuqur, specat e grirë dhe hidhni pak vaj dhe përzieni derisa të skuqen vezët. Shërbejeni me një sallatë, sipas dëshirës.

Ju bëftë mirë!

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/makarona-me-veze-dhe-qepe/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.