Kalendari

Manifestim për 17 Shkurtin, në Neuchâtel

Të nderuar bashkatdhetarë-e

Për të festuar 9 vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë të Republikës së Kosovës, Bashkësia Shqiptare në kantonin e Neuchâtelit, ju fton që të jeni pjesë e kësaj mbrëmje. Ne do të jemi të privilegjuar me ardhjen tuaj. Prezenca e juaj do të na nderojë duke ndarë  gëzimin së bashku në manifestimin qendror që do të  mbahet më:

E Shtunë 18 shkurt 2017 nga ora 18h30

Adresse :

Salle : Maison du Peuple

Rue de la Serre 68

2300 La Chaux-de-Fonds

Në program: artistë të estradës shqiptare, shkolla e vallëzimit « MËRGIMI » në Neuchâtel, si dhe nxënësit e mësimit plotësues shkolla shqipe nga Kantoni i Neuchâtelit

 

 

  • Këngë e valle nga trevat shqiptare

 

  • Kuzhinë shqiptare

 

Mundësisht për çështje organizative na njoftoni për pjesmarrjen tuaj në kët adresë të e-mailit : benni005@hotmail.ch

 

Para së gjithash, të nderuar-a, pranoni përshëndetjet tona nga më të sinqertat.

 

I deleguari i BSHKN-së

 

Belul Bajrami

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/manifestim-per-17-shkurtin-ne-neuchatel/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.

 Info rreth ngjarjes

  • Data e fillimit18 Shkurt 2017
  • Ora18:30
  • LokacioniNeuchâtel
  • Data e përfundimit11 Shkurt 2017 - 22:00