Sporti

Mavraj në garë për formacionin më të mirë në Bundesligë

Ai garon me mbrojtësit Sokratis të Borussia Dortmund, Mats Hummels e Jerome Boateng të Bayernit të Munihut, Willi Orban të Leipzig dhe Jesus Vallejo i Eintracht Frankfurtit

 

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj është në garë për formacionin më të mirë të fazës së parë në Bundesligë, shkruan albinfo.ch.

Mavraj është përzgjedhur nga faqja zyrtare e Bundesligës ku do të votohet për 11-shen më të mirë të fazës së parë pas paraqitjeve fantastike me fanellën e skuadrës së Kolnit.

Ai garon me mbrojtësit Sokratis të Borussia Dortmund, Mats Hummels e Jerome Boateng të Bayernit të Munihut, Willi Orban të Leipzig dhe Jesus Vallejo i Eintracht Frankfurtit.

Votimi do të jetë i hapur deri më 31 janar. “Pas paraqitjes pozitive në ‘Euro 2016’ me Shqipërinë, Mërgim Mavraj dhuroi të njëjtën paraqitje edhe me fanellën e Kolnit në fazën e parë. Mbrojtësi shqiptar nuk ka munguar asnjë minutë gjatë pjesës së parë të sezonit, ndërsa ka arritur të fitojë plot 58 % të dueleve direkte dhe ky është një rekord në Bundesliga. Gjithashtu, ai a gabuar vetëm në 13 % të pasimeve”, shkruan faqja e kampionatit gjerman për Mavrajn, i cili vendosi t’i bashkohet Hamburgut.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/mavraj-ne-gare-per-formacionin-me-te-mire-ne-bundeslige/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.