Sporti

Mehmedi kërkohet edhe në Itali

Siç raportojnë mediat italiane, Torino e ka si objektiv kryesor sulmuesi shqiptar, për të cilin kanë ofruar katër milionë euro, derisa Bayer Leverkusen kërkon tetë milionë

Pas Hamburgut në Gjermani e Nice në Francë, sulmuesi shqiptar Admir Mehmedi kërkohet edhe nga Torino e Italisë, shkruan albinfo.ch.

Siç raportojnë mediat italiane, Torino e ka si objektiv kryesor sulmuesi shqiptar, për të cilin kanë ofruar katër milionë euro, derisa Bayer Leverkusen kërkon tetë milionë.

Mehmedi nuk është në planet e Leverkuesin dhe ai pritet të largohet nga skuadra gjermane, por ende nuk dihet se ku do të përfundojë.

Sulmuesi shqiptar është gjithashtu pjesë e Përfaqësueses zvicerane, duke qenë ndër lojtarët kyç të helvetikëve.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/mehmedi-kerkohet-edhe-ne-itali/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.