Fun

Mërgime Murati, gjurmëve të Rita Orës, Dua Lipës & CO

Pas Rita Orës, Dua Lipës, Bebe Rexhës, Era Istrefit e Dafina Zeqirit, Mërgime Murati është këngëtarja tjetër shqiptare që pritet të ketë shumë suksese në karrierën e saj ndërkombëtare

 

 

Një tjetër këngëtare shqiptare po shkon me hapa të sigurt në karrierën e saj. Mërgime Murati nga Kosova ka filluar karrierën muzikore në Kosovë dhe duket se e ka të ardhmen e sigurt, shkruan albinfo.ch.

23-vjeçarja së fundi ka realizuar këngën e saj solo ‘Skin’ apo ‘lëkura’ në gjuhën shqipe dhe ka marrë shumë vlerësime pozitive.

Ajo kishte qenë pjesë e ‘X-Factor’, si dhe kishte marrë pjesë në një turne në Suedi. Tashmë këngëtarja shqiptare ka lancuar edhe këngën e saj, dhe duket se po shkon me hapa të sigurt në karrierën e saj.

Ditë më parë mediat suedeze kanë shkruar për Dafina Zeqirin dhe sukseset e saj. Atë e kanë prezantuar si suedeze.

Pas Rita Orës, Dua Lipës, Bebe Rexhës, Era Istrefit e Dafina Zeqirit, Mërgime Murati është këngëtarja tjetër shqiptare që pritet të ketë shumë suksese në karrierën e saj ndërkombëtare.

 

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/mergime-murati-gjurmeve-te-rita-ores-dua-lipes-co/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.