Fun

Mërgime Murati, gjurmëve të Rita Orës, Dua Lipës & CO

Pas Rita Orës, Dua Lipës, Bebe Rexhës, Era Istrefit e Dafina Zeqirit, Mërgime Murati është këngëtarja tjetër shqiptare që pritet të ketë shumë suksese në karrierën e saj ndërkombëtare

 

 

Një tjetër këngëtare shqiptare po shkon me hapa të sigurt në karrierën e saj. Mërgime Murati nga Kosova ka filluar karrierën muzikore në Kosovë dhe duket se e ka të ardhmen e sigurt, shkruan albinfo.ch.

23-vjeçarja së fundi ka realizuar këngën e saj solo ‘Skin’ apo ‘lëkura’ në gjuhën shqipe dhe ka marrë shumë vlerësime pozitive.

Ajo kishte qenë pjesë e ‘X-Factor’, si dhe kishte marrë pjesë në një turne në Suedi. Tashmë këngëtarja shqiptare ka lancuar edhe këngën e saj, dhe duket se po shkon me hapa të sigurt në karrierën e saj.

Ditë më parë mediat suedeze kanë shkruar për Dafina Zeqirin dhe sukseset e saj. Atë e kanë prezantuar si suedeze.

Pas Rita Orës, Dua Lipës, Bebe Rexhës, Era Istrefit e Dafina Zeqirit, Mërgime Murati është këngëtarja tjetër shqiptare që pritet të ketë shumë suksese në karrierën e saj ndërkombëtare.