Sporti

Mesazhi i Taulant Seferit: Mos harro se je shqiptar

“Nëna më ka thënë: O bir, emrin ta kam vënë Taulant. Mos u shit për frank e dollarë. Mos harro që je shqiptar!”, ka shkruar futbollisti në faqen zyrtare të tij në “Facebook”

 

Taulant Seferi zgjodhi Shqipërinë para Maqedonisë. Kjo bëri bujë të madhe, derisa Përfaqësuesja e Maqedonisë U-21 nuk është dorëzuar për mesfushorin e Young Boys, shkruan albinfo.ch.

 

Megjithatë, Seferi nga Kumanova e Maqedonisë ka thënë se nuk e ka ndërmend të ndërrojë mendje dhe do të luajë për ekipin kuqezi.

 

Madje, ai me një mesazh mjaft domethënës ka treguar pse ka zgjedhur Shqipërinë U-21. “Nëna më ka thënë: O bir, emrin ta kam vënë Taulant. Mos u shit për frank e dollarë. Mos harro që je shqiptar!”, ka shkruar futbollisti në faqen zyrtare të tij në “Facebook”.

 

Seferi pritet të ftohet nga Shqipëria U-21 e më pas edhe nga Kombëtarja kuqezi.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/mesazhi-i-taulant-seferit-mos-harro-se-je-shqiptar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.