Sporti

Mesfushori shqiptar ndahet me skuadrën zvicerane

Gjelbrim Taipi më në fund ka ndërprerë skuadrën me Wil, ku ishte i bllokuar në gjashtë muajt e fundit

Mesfushori shqiptar, Gjelbrim Taipi më në fund është një futbollist i lirë për të vazhduar karrierën e tij në një klub tjetër, Wil e kishte bllokuar në gjashtë muajt e fundit, shkruan albinfo.ch.

Ai në të kaluarën ka qenë pjesë e kombëtares shqiptare U-21 dhe shihej si një përforcim i mundshëm edhe për Kombëtaren A. Taipi së shpejti do të zgjedhë një skuadër të re pasi ka ndërprerë marrëdhëniet me klubin tek i cili aktivizohej që në vitin 2013.

Mosmarrëveshjet me klubin që në verë kur ai u shpall në shitje nga FC Wil, bën që Taipi të kalonte pjesën e parë të këtij edicioni si shikues, pasi luajti në total 145 minuta në tre ndeshje në muajt korrik dhe gusht.

Më pas, filloi qëndrimi i gjatë në tribunë të lojtarit, i cili më në fund arriti që në ditët e para të janarit të ndërpriste me mirëkuptim marrëveshjen me klubin zviceran.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/mesfushori-shqiptar-ndahet-me-skuadren-zvicerane/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.