Sporti

Mrekullia e Xhemailit, super gol e asistim për Montrealin

Mesfushori shqiptar ka shënuar një super gol nga distanca dhe ka bërë një asistim në fitoren e skuadrës së tij 2:0 ndaj DC United

Blerim Xhemailit nuk i ka mjaftuar shumë kohë të adaptohet në Ligën amerikane, me skuadrën e tij, që në fakt është kanadeze, Montreal Impact, shkruan albinfo.ch.

Mesfushori shqiptar ka shënuar një super gol nga distanca dhe ka bërë një asistim në fitoren e skuadrës së tij 2:0 ndaj DC United.

Xhemaili shënoi në minutën e 21-të, një gol mjaft të bukur nga distanca, kurse vetëm tre minuta më vonë asistoi, duke qenë vendimtar për skuadrën e tij dhe u zgjodh lojtari më i mirë i ndeshjes.

Blerim Xhemaili i cili luan për Përfaqësuesen e Zvicrës kaloi në Montreal nga Bologna në Serie A, ku në edicionin e fundit shënoi tetë gola në kampionatin italian.


 

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/mrekullia-e-xhemailit-super-gol-e-asistim-per-montrealin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.