E-Diaspora

Muaji i mërgimtarëve mobilizon edhe Gjilanin

Nën moton “Muaji i mërgimtarëve – ti je pjesë e atdheut” dhe nën organizimin e zyrës së kryetarit të komunës së Gjilanit janë paraparë dhjetëra aktivitete kulturore, sportive, ekonomike, debate të ndryshme, koncerte etj. Lutfi Haziri thotë se mërgimtarët janë bërthama zhvillimore e Anamoravës.

Komuna e Gjilanit për nder të muajit të mërgimtarëve ka mobilizuar të gjitha kapacitetet e saja duke qenë sa më afër mërgimtarëve të cilët muajin korrik e shfrytëzojnë për të qëndruar në vendlindjen e tyre.

Komuna tashmë ka bërë publike edhe tërë agjendën programore e cila shihet se është mjaft e pasur dhe e ngjeshur, taransmeton albinfo.ch.

Zyra e Lutfi Hazirit është përkujdesur që kësaj radhe duke filluar nga 18 korriku deri më 31 korrik 2016 të zhvillojë aktivitete sportive, kulturore, arsimore, njohëse, debatuese, koncerte e filma të ndryshëm.

Do të ketë programe e shfaqje teatrale, debat me të rinjët për të diskutuar rreth rolit të mërgatës dhe do të ketë një panair regjional.

“Mërgimtarët janë bërthama zhvillimore e Anamoravës dhe ne do të jemi në shërbim të tyre tërë kohën” u shpreh Lutfi Haziri.

Haziri është i bindur se për mërgatën asnjëherë nuk është e mjaftueshme, por kësaj radhe ata do të kenë shumë mundësi dhe alternativa për të zgjedhur programin ose aktivitetet që ata preferojnë

Në vijim kalendari I ngjarjeve: “Muaji i mërgimtarëve – ti je pjesë e atdheut”

MM-Kalendari

 

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/muaji-i-mergimtareve-mobilizon-edhe-gjilanin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.