E-Diaspora

Murati i kundërpërgjigjet Daçiqit: Frikësohet nga diaspora shqiptare

Valon Murati ka deklaruar se diplomacia serbe këtë herë është marrë me diasporën shqiptare ngaqë, sipas tij, e di fuqinë e diasporës shqiptare

 

 

Valon Murati, ministër i Diasporës i është kundërpërgjigjur deklaratave të ministrit të jashtë serbe, Ivica Daçiq, i cili kishte deklaruar se diaspora shqiptare po përgatitet për marrjen e përfaqësive diplomatike-konsullore serbe, me qëllim të detyrimit të Serbisë që të heq dorë nga ndjekja e Ramush Haradinajt.

Në një intervistë për “Epoka e Re”, Murati ka deklaruar se diplomacia serbe këtë herë është marrë me diasporën shqiptare ngaqë, sipas tij, e di fuqinë e diasporës shqiptare, përcjell albinfo.ch.

Murati ka shtuar se shtetit serb është duke i penguar suksesi dhe integrimi i diasporës shqiptare në vendet ku ajo jeton.

Ai ka thënë se deklaratat e kryediplomatit serb në lidhje me “kinse sulme të diasporës shqiptare në botë ndaj misioneve diplomatike të Serbisë”, kanë për qëllim edhe njollosjen e imazhit të diasporës.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/murati-i-kunderpergjigjet-daciqit-frikesohet-nga-diaspora-shqiptare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.