Gjellëra

Musakë me vezë të ziera

Musakë me vezë të zieraPërbërësit:

• 500 gr mish i grirë,
• 100 gr djathë kashkavall,
• 9 vezë të ziera,
• 1 qepë,
• majdanoz i copëtuar,
• 1 vezë,
• 1 lugë gjelle miell,
• kripë,
• erëza të thata,
• vaj,
• piper.

Përgatitja:

Zijeni vezët, pastroni ato, ndani për gjysmë dhe renditni në pjatë. Preni qepët dhe i skuqni, shtoni mishin e grirë dhe vazhdoni skuqjen. Shtoni erëzat dhe një vezë të freskët, përzieni mirë, shtoni 3 lugë vaj, një lugë gjelle miell, ngadalë shtoni qumështin dhe përzieni derisa të trashet. Salcën e fituar hidhni mbi mishin, pastaj kashkavallin dhe vendosni në furrë të piqet në 200 gradë derisa të marrë ngjyrë të kuqërremtë.

Ju bëftë mirë!

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/musake-me-veze-te-ziera/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.