Sporti

Mustafi me Gjermaninë fiton Kupën e Konfederatave

Mustafi me Gjermaninë kanë fituar Kupën e Konfederatave, që u mbajt për dy javë në Rusi. Gjermania në finale ka mundur Kilin me rezultat 1:0, ku Mustafi ishte nga minuta e parë deri në fund

Mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi ka fituar edhe një trofe të rëndësishëm në karrierën e tij.

Mustafi me Gjermaninë kanë fituar Kupën e Konfederatave, që u mbajt për dy javë në Rusi, shkruan albinfo.ch.

Gjermania në finale ka mundur Kilin me rezultat 1:0, ku Mustafi ishte nga minuta e parë deri në fund. Vendin e tretë e zuri Portugalia që mundi Meksikën 2:1.

Gjermania u paraqit me shumë lojtarë të rinj, por në fund ia foli të triumfojë. Kujtojmë që Mustafi me Gjermaninë kanë fituar Kupën e Botës më 2014.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/mustafi-me-gjermanine-fiton-kupen-e-konfederatave/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.