E-Diaspora

Nderohet “albinfo.ch”

Ministria e Diasporës e Kosovës ka nderuar të martën mbrëma sërish platformen informative në Zvicër, Albinfo.ch. Gazetari Alban Hamza ka marrë çmimin për “reportazhin më të mirë të shkruar për diasporën”.

Ministria kosovare e Diasporës  e ka nderuar platformën Albinfo.ch  me çmimin “reportazhi më i mirë i shkruar për diasporën”. Fitues i këtij cmimi është gazetari i portalit “albinfo.ch” Alban Hamza.

Ky çmim është ndarë të martën në Prishtinë në një mbrëmje të organizuar në kuadër të manifestimit “Ditët e Diasporës”.

Çmime tjera për media që janë ndarë nga Ministria e Diasporës janë: ” Çmimin për kontribut të veçantë në afirmimin  e diasporës, të cilin e ka marrë Radio Rilindja në Oslo, ndërsa çmimi për storien më të mirë televizive e ka marrë gazetarja e RTK-së, Valdete Osmani.

Çmimi për kontribut të veçantë i është ndarë edhe gazetarit Behlul Jashari.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/nderohet-albinfo-ch/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.