Lajme

Në Brezovicë zhvillohet gara e katërt automobilistike

Karakteristikat e shtegut si: rivaliteti i madh që po mbretëron sivjet, veturat gjithnjë e më atraktive si dhe fakti që disiplina malore është më tërheqëse për dashamirët e këtij sporti

Gjatë dy ditëve të fundjavës në Brezovicë do të zhvillohet gara e katërt automobilistike e disiplinës malore në kuadër të Kampionatit të Kosovës për këtë vit. Garuesit premtojnë garë atraktive, ndërsa Federata e Auto Sportit e Kosovës (FASK), në bashkëpunim me Auto Klubin Ferizaj i kanë ndërmarrë të gjitha masat që gara të ketë rrjedhën më të mirë të mundshme.

Karakteristikat e shtegut, si: rivaliteti i madh që po mbretëron sivjet, veturat gjithnjë e më atraktive si dhe fakti që disiplina malore është më tërheqëse për dashamirët e këtij sporti, bëjnë që pritjet për shikueshmërinë edhe këtë herë të jenë të mëdha.

FASK-u përmes nj njoftimi publik ka kërkuar mirëkuptim nga kalimtarët e rastit, të cilët do të duhet të presin në intervale të caktuara kohore, por gjithsesi do të kujdeset që pritjet e tyre të jenë sa më të shkurtra.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/ne-brezovice-zhvillohet-gara-e-katert-automobilistike/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.