Kultura

Në Ulqin mbahet Festivali Ndërkombëtar i Folklorit

Në festivalin e këtij viti kanë marrë pjesë 12 vende, kurse qëllimi i saj ishte të inkurajojë turizmin kulturor në Ulqin

 

Në Ulqin është mbajtur Festivali Ndërkombëtar i Folklorit, me ansamble folklorike nga Ballkani dhe Evropa, raporton “Zëri i Amerikës”.

Në festivalin e këtij viti kanë marrë pjesë 12 vende, kurse qëllimi i saj ishte të inkurajojë turizmin kulturor në Ulqin, përcjell albinfo.ch.

Në këtë festival kanë marrë pjesë Ansamble nga Kosova e Shqipëria, si dhe vendet e rajonit.

Të gjithë pjesëmarrësit mund të shijojnë edhe turizmin në këtë vend, si dhe të zhvillojnë edhe disa aktivitete tjera.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/ne-ulqin-mbahet-festivali-nderkombetar-i-folklorit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.