CH-Ballkani

Në Wil të Zvicrës është përuruar shtatorja e Nënë Terezës

Gjatë ditës, në qytetin Wil të St.Gallenit, është bërë përurimi i shtatores së Nënë Terezës. Në përurimin e saj i pranishëm ka qenë edhe don Lush Gjergji, vikar gjeneral i Ipeshkvisë së Kosovës, njëherësh biografi  i njohur i Nënë Terezës, raporton albinfo.ch.

© 2017 ALBINFO.CH

Në ceremoninë e udhëhequr nga Misionit Katolik Shqiptar i Zvicrës, kanë marrë pjesë një numër i madh i mërgates shqiptare, duke mbushur kështu përplot oborrin e kishës St.Peter Kirche, ku dhe është vendosur shtatorja e Nënë Terezës.

Kjo është e para shtatore e saj në Zvicër, ndërkohë që në Gjermani, SHBA e vende të tjera janë disa sosh, të ngritura nga mërgata shqiptare.

© 2017 ALBINFO.CH

Një artikul më të plotë nga Wili i Zvicrës do të mund ta lexoni gjatë ditës së nesërme në albinfo.ch

© 2017 ALBINFO.CH

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/ne-wil-te-zvicres-eshte-peruruar-shtatorja-e-nene-terezes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.