Fun

Nga 15 qershori, pa roaming në BE

Nga 15 qershori përdoruesit e telefonisë mobile nga shtetet anëtare të Bashkimit Evropian që udhëtojnë në shtetet e tjera anëtare mund të përdorin roaming-un pa shpenzime shtesë, vendosi Këshilli Evropian.

Evropianët mund të qëndrojnë në kontakt me të gjithë dhe mund të përdorin internetin si në shtëpi. “BE-ja e bën jetën tonë më të lehtë në mënyrë praktike”, tha Emanuel Malia, ministër i Maltës.

Rregulla pa roaming vlen për qytetarët e BE-së dhe ata të cilët udhëtojnë në shtetet e tjera të BE-së, për shkak të biznesit apo për turizëm. Norvegjia, Islanda dhe Lihtenshtajni i janë bashkuar vendimit menjëherë pas 15 qershorit.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/nga-15-qershori-pa-roaming-ne-be/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.