Jeta në Zvicër

Një milion vizitorë nëpër pishinat e Cyrihut

Temperaturat e larta në qytetin e Cyrih kanë siguruar rekord vizitorësh nëpër liqenet dhe pishinat e Cyrihut.

Të të dielën mbrëma është raportuar për 1 018 761 vizitorë në pishinat e Cyrihut.

Sipas një komunikate nga qyteti i Cyrihut, një milion vizitorë nuk ka ndodhur të arrihet kaq herët, përcjell albinfo.ch.

Qyteti regjistroi fundjavën më të mirë të këtij sezoni të pishinave: më 27 dhe 28 maj më shumë se 81 000 vizitorë vizituan pishinat e Cyrihut.

Nëse do të kalohet rekordi i vitit 2015 duhet të regjistrohen më shumë se 1.83 milionë vizitorë, varet nga moti.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/nje-milion-vizitore-neper-pishinat-e-cyrihut/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.