Integrimi

Numri i ri i albinfo.ch në duart e lexuesve

Në numrin e saj më të ri, i cili është në duart e lexuesve, magazina albinfo.ch për temë bosht ka plasimin e prodhimeve kosovare dhe në përgjithësi atyre ballkanike në Zvicër. Në një bllok reportazhesh prezantohen kompani zvicerane dhe kosovare që merren me importin gjegjësisht eksportin e prodhimeve nga Kosova, trojet tjera shqiptare dhe nga Ballkani.

Krahas kësaj, në numrin më të ri të albinfo.ch mund të lexohen edhe tema tjera nga aktualiteti dhe jeta e shqiptarëve në Zvicër.

Magazina albinfo.ch shpërndahet falas në pikat ku frekuenton komuniteti shqiptar në Zvicër, si qendra e klube kulturore, fetare,  sportive, lokale afariste, shitore etj. Ndërsa ata të cilët duan që revista t`u vijë në shtëpi, mund të bëjnë abonimin e saj.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/numri-i-ri-i-albinfo-ch-ne-duart-e-lexuesve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.