E-Diaspora

Organizohen mbi 200 aktivitete për mërgimtarët

Albinfo.ch sjell Agjendën e Ditëvë të Diasporës të cilën e kanë përmbledhur në një kalendar zyrtarët e Ministrisë së Diasporës.

Zyrtarët e Ministrisë së Diasporës për t’i mirëpritur bashkatdhetarët kanë organizuar aktivitete të shumta gjatë muajve korrik dhe gusht.

Aktivitete janë organizuar edhe Komunat e Kosovës dhe OJQ-të e ndryshme që bëhen në bashkëpunim me MD-në.

Tashmë njëri prej aktiviteteve ka filluar në qendër të Prishtinës. Bëhet fjalë për Panairin me veshje kombëtare, punime dore dhe ushqime tradicionale

Albinfo.ch sjell Agjendën e Ditëvë të Diasporës të cilën e kanë përmbledhur në një kalendar zyrtarët e Ministrisë së Diasporës.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/organizohen-mbi-200-aktivitete-per-mergimtaret/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.

 Info rreth ngjarjes

  • Data e fillimit12 Korrik 2016
  • Ora12:00
  • LokacioniKosovë
  • Data e përfundimit31 Gusht 2016 - 16:00