Gjellëra

Oriz në tavë me pulë

Përbërësit e kësaj recete për 6 persona:

•       1 pulë, rreth 1 kg e gjysmë
•       1 kg oriz
•       1 qepë
•       2-3 lugë gjalpë
•       kripë, piper, kopër

Përgatitja:

Pulën e pastruar vëni të zihet në ujë të bollshëm. Ndërkohë qepën e grirë hollë e vendosim të kaurdiset (të fërgohet) me gjalpin derisa të ketë marrë ngjyrë të artë.
Shtojmë orizin dhe e skuqim pak.
Kur pula të jetë gati, e presim në copa. Në një tavë të madhe hedhim orizin në tepsi, hedhim 2 litra nga lëngu i pulës, ose nëse është më pak, e shtojmë me ujë.
Sipër shtojmë pulën, i hedhim kripë, piper, i grimë imët edhe koperin dhe e pjekim në maksimumin e temperaturës.
E pjekim derisa lëngu të jetë avulluar.

Ju bëftë mirë!

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/oriz-ne-tave-me-pule/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.