Jeta në Zvicër

Paratë siriane mbeten të bllokuara në Zvicër

Paratë e Bankës Qendrore siriane do të mbeten të bllokuara në Zvicër.

Vendimi i Gjykatës Federale të Zvicrës është miratuar me një shumicë prej tre gjyqtarëve, të cilët votuan “po” dhe dy “kundër”.

Asetet e Bankës Qendrore siriane do të mbeten të bllokuara në Zvicër, thuhet në një deklaratë për shtyp të Gjykatës Federale të Zvicrës, e cila është gjykata më e lartë në vend.

Ende nuk janë dhënë informacione në lidhje me shumën e aseteve të bllokuara siriane në Zvicër.

Banka Qendrore e Sirisë kishte kundërshtuar vendimin e gjykatës në Bernë, kështu që Banka Qendrore në vitin 2011 kishte lënë në listën e zezë disa nga llogaritë të bllokuara.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/parate-siriane-mbeten-te-bllokuara-ne-zvicer/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.