Lajme

Pazarin ditor të pronarit 2500 €, punëtori e lë në bastore

Në Fushë Kosovë një punëtori i pompës së karburantit merr qarkullimin ditor prej 2.500 euro dhe luan në bastore. E arreston Policia  

Të shtunën në Fushë-Kosovë, menaxheri i një pompe të karburanteve ka raportuar në polici se një punëtor ka marrë qarkullimin ditor të shitjes së derivateve në vlerë 2500 euro, dhe i ka harxhuar në bastore. “I dyshuari është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit pas intervistimit është dërguar në mbajtje” njofton policia, citon Express.

Në Kosovës, viteve të fundit numri i bastoreve sportive është shtuar si “kërpudhat pas shiut”. Madje autoritete e vendit, kanë marrë iniciativë që t’i largojnë këto biznese që janë afër shkollave, sepse “sëmundja” e bastit i ka përfshirë kryesisht tinejxherët.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/pazarin-ditor-te-pronarit-2500-e-punetori-e-le-ne-bastore/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.