Lajme

Për 715 mijë euro, dënohet tri vjet burg

I pandehuri A.Sh. nga Peja është gjetur fajtor për veprën penale përvetësim i paligjshëm i 715 mijë eurove dhe është dënuar me tri vjet burg

Një arkëtar i kompanisë më të madhe në Kosovë “Devolli Grup” nuk ka deponuar në bankë 715 mijë euro të kësaj kompanie, por i ka luajtur në lojërat e fatit duke i tretur “si kripen në ujë”. Për këtë vepër penale, “përvetësim i paligjshëm” Gjykata Themelore në Pejë e ka dënuar të pandehurin  A.SH me tri vjet burg.

Këtë shumë të parave i pandehuri e ka marrë teksa punonte si arkëtar kryesor i kompanisë “Devolli Grup”, citon Kallxo,com.

Në komunikatën për media të Gjykatës Themelore të Pejës thuhet së aktgjykimi është marrë pas pranimit të fajësisë vullnetarisht nga vetë i akuzuari.

“I akuzuari A. Sh. është shpallur fajtor, sepse me datë 07.04.2016 e gjerë me dt. 23.06.2016 duke keqpërdorur pozitën e tij prej arkëtari kryesor në kompaninë “Devolli Grup” me qëllim të përfitimit të kundërligjshëm të dobisë pasurore për vete ka marrë nga arka shumën e të hollave prej 715.000 euro, të cilën shumë është dashur ta deponojë në bankë. Por, i akuzuari i ka humbur në lojërat e fatit në kompaninë “Colino” dhe “Totosport” në Pejë si dhe në kompanitë e tjera të lojërave të fatit”, thuhet në njoftimin e Gjykatës.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/per-715-mije-euro-denohet-tri-vjet-burg/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.