Receta Gatimi

Përgatitja e biftekut

Përgatitja e biftekutPërbërësit:

• 500 gram biftek
• 100 gram yndyrë
• 1 lugë miell
• 1 lugë gjalpë
• kripë
• disa lugë ujë
• piper.

Përgatitja:

Mishi pritet në formë bifekë, të cilët rrihen lehtë me rrahëse mishi.

Hedhim mbi copa mishi kripë dhe piper nga të dy anët.

Biftekët e përgatitur fërgohen në yndyrë të nxehtë nga të dyja anët nga 5-6 minuta.

Vendosen biftekët në një pjatë, në tigan shtohet mielli dhe fërgohet.
Hedhim 2-3 lugë ujë, shtohen erëza dhe hidhet mbi biftek.

Ju bëftë mirë!

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/pergatitja-e-biftekut/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.