Feja

Përurohet shtatorja e Nënë Terezës në Wil

Zbulimi i shtatores do të bëhet në oborrin e kishës ndërsa nga ora 13.30 zhvillohet Akademia Solemne në Statsaal të qytetit Wil

Të shtunën, më 10 qershor në qytetin Wil të St. Gallenit, nën përkujdesjen e Misionit Katolik Shqiptar të Zvicrës, do të bëhet përurimi i shtatores së Nënë Terezës. Kjo do të jetë e para shtatore e saj në Zvicër, ndërkohë që në Gjermani, SHBA etj janë disa sosh, të ngritura nga mërgata shqiptare.

Shtatorja e shenjtores shqiptare, do të vendoset në St.Peter Park, në rrugën Lerchenfeldstrasse në këtë qytet.

Programi fillon me meshën që mbahet nga ora 12 në St.Peter Kirche, e udhëhequr nga don Lush Gjergji, vikar gjeneral i Ipeshkvisë së Kosovës, njëherësh biografi më i njohur i Nënë Terezës, bëhet e ditur në ftesën dërguar albinfo.ch për pjesëmarrje.  Meshën, bashkë me të do ta drejtojnë edhe meshtarë tjerë shqiptarë dhe zviceranë.

Pas meshës, zbulimi i shtatores do të bëhet në oborrin e kishës ndërsa nga ora 13.30 zhvillohet Akademia Solemne në Statsaal të Wilit, thuhet veç tjerash në një njoftim të dërguar në emrin e Këshillit Organizativ nga don Albert Demaj dhe Franklin Munishi.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/perurohet-shtatorja-e-nene-terezes-ne-wil/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.

 Info rreth ngjarjes

  • Data e fillimit10 Qershor 2017
  • Ora13:30
  • Data e përfundimit26 Qershor 2017 - 16:00