Gjellëra

Pire patatesh me salcë kosi

Pire patatesh me salcë kosiPërbërësit:

• 4 patate,
• 2 thelpinj hudhre,
• Gjalpë,
• Salcë kosi,
• Kripë, piper të zi.

Përgatitja:

I ziejmë patatet derisa të zbuten plotësisht. I shtypim dhe u shtojmë salcën e kosit dhe gjithë përbërësit e tjerë.
E përziejmë purenë mire, duke hedhur pak gjalpë të shkrirë dhe vaj ulliri. Trazojmë duke e përzier vazhdimisht në mënyrë që të përftojmë një masë homogjene.

Ju bëftë mirë!

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/pire-patatesh-me-salce-kosi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.