E-Diaspora

Plagosja e rëndë e shqiptarit, dyshohet për motive hakmarrje

Ai është qëlluar në pjesën e pasme të kokës dhe është në rrezik jete, kurse vajza e tij, e cila pa ngjarjen nga afër me sy ka pësuar shok

 

Ngjarja tragjike që ndodhi të hënën, e që tronditi Gjermaninë dhe komunitetin shqiptar vazhdon të hetohet nga policia gjermane, e cila ka publikuar disa detaje të reja, shkruan ‘Bild.de’.

Ngjarja kishte ndodhur kur një 46-vjeçar shqiptar, i cili ishte duke ecur me vajzën e tij është qëlluar me një breshëri të plumbave, nga dy persona të cilët ishin duke vozitur me motorë, përcjell albinfo.ch.

Ai është qëlluar në pjesën e pasme të kokës dhe është në rrezik jete, kurse vajza e tij, e cila pa ngjarjen nga afër me sy ka pësuar shok.

Agresorët kishin tentuar të fshehin motorin Kavasaki, por policia gjermane e ka gjetur dhe e ka sekuestruar.

Sipas informacioneve të fundit, të pakonfirmuara nga policia, dyshohet se sulmuesit kanë qenë shqiptarë, kurse motivi ishte hakmarrja. Mësohet se i plagosuri kishte punuar në një diskotekë si sigurim.

Policia gjithashtu ka bërë të ditur se sulmi ka qenë mirë i planifikuar, kurse ka kërkuar edhe ndihmë nga qytetarët.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/plagosja-e-rende-e-shqiptarit-dyshohet-per-motive-hakmarrje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.