Receta Gatimi

Pogaçe me djathë dhe proshutë

Pogaçe me djathë dhe proshutë

 

Përbërësit:

• 2 gota miell,
• 1 gotë kaçkavall të grirë,
• 150 gr. proshutë,
• 1 gotë jogurt,
• 1 lugë e vogël sodë bikarboni,
• 1 lugë e vogël kripë,
• 1 lugë e vogël sheqer,
• vaj, sipas nevojës.

Përgatitja:

E hedhim miellin, jogurtin, kripën, sheqerin dhe sodën e bikarbonit dhe e bëjëm brumin.
Nga brumi bëni toptha dhe tëholloni me tëholluese.
Në njërin topth vendosni kaçkavallin e grirë (apo djathin e fortë) dhe një rreth proshute.

Pastaj vendoseni sipër topthin tjetër të tëhollur dhe bashkoni mirë skajet.
Kështu bëni edhe me topthat e tjerë të tëholluar.

Pogaçet fërgojini në tigan në vaj të nxehtë dhe në temperaturë mesatare.

Ju bëftë mirë!

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/pogace-me-djathe-dhe-proshute/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.