Fun

Qytetet më të lira dhe më të shtrenjta në botë

Hulumtimi nga “The Economist” tregon cilat qytete janë më të shtrenjtë dhe më të lirë për të jetuar.
Studimi krahason 133 qytete dhe 150 faktorë të ndryshëm.

Qytetet më të shtrenjta janë:

1. Singapori

2. Hong-Kongu

3. Cyrihu

4. Tokyo

5. Osaka

6. Seuli

7. Gjeneva

8. Parisi

9. New York

10. Kopenhaga

Qytetet më e lira në botë:

1. Almaty

2. Lagos

3. Bangalore

4. Karachi

5. Algeria

6. Chennai

7. Mumbai

8. Kiev

9. Bukureshti

10. Nju Delhi

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/qytetet-me-te-lira-dhe-me-te-shtrenjta-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.