Lajme

Rafet Gashi fiton çmimin Ushtari më i mirë ndërkombëtar

Përveç, Kosovës pjesë e garës ndërkombëtare ishin edhe Shqipëria, Belgjika, Kanadaja, Kroacia, Maqedonia, Turqia dhe Britania e Madhe, të cilat garuan me nga dy pjesëtarë

 

Rafet Gashi, pjesëtar i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), ka fituar çmimin si Ushtari më i mirë ndërkombëtar 2017, ka njoftuar FSK-ja, përcjell albinfo.ch.

 

Në vendin e dytë u rendit, Ivo Vasiq nga Kroacia, tetar, ndërsa vendin e tretë i takoi Besnik Nebihun, gjithashtu pjesëtar i FSK-së.

 

Gjatë kësaj ceremonie u shpallen edhe rezultatet e garës së FSK-së: Ushtari më i mirë i vitit 2017 i takoi tetarit Binak Podrimqaku, vendi i dytë tetarit Elvis Hasanaj dhe vendi i tretë ushtarit Mehdi Bajraktari.

 

Në këtë garë morën pjesë 21 garues nga FSK-ja , të cilit garuan për ushtarin më të mirë të FSK-së, dhe 16 garues të cilët garuan për ushtarin me të mirë ndërkombëtar. Përveç, Kosovës pjesë e garës ndërkombëtare ishin edhe Shqipëria, Belgjika, Kanadaja, Kroacia, Maqedonia, Turqia dhe Britania e Madhe, të cilat garuan me nga dy pjesëtarë.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/rafet-gashi-fiton-cmimin-ushtari-me-i-mire-nderkombetar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.