Ëmbëlsira

Reçel me manaferra

Reçel me manaferraPërbërësit:

• 2 kg manaferra
• 2 kg sheqer

Përgatitja:

Manaferat e pastruara I hedhim në enë të përshtatshme, sipri ua shtojmë sheqerin( apo një rënd manafera, një rënd sheqer) dhe ashtu I lëmë 1-2 orë.

Pasi që manaferat e lagin sheqerin dhe e lëshojnë langun, I zijmë afër një orë në temperaturë jo shumë të lartë.

Reçelin e zier e mbulojmë me picetë të lagur kuzhine dhe e lemë ashtu gjerë sa të ftohet pastaj e vendosim në kavanozë.

Ju bëftë mirë

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/recel-me-manaferra/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.