Fun

Rekord botëror: ecje mbi ujë (video)

Samuel Volery nga Zvicra, Tijmen Van Dieren nga Holanda dhe Lukas Irmler nga Gjermania, janë tre djem që kanë shënuar një rekord të ri botëror në ecje teli mbi ujë.

Mënyra se si ata lëviznin mbi tela me një gjakftohtësi të pabesueshme dhe elegancë është e mahnitshme dhe pamjet të lënë pa frymë.
Në fakt, ata arritën të shkojnë 750 metra pa rënë në ujë.

The Zeus Highline from Visual Whiteout on Vimeo.

 

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/rekord-boteror-ecje-mbi-uje-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.