Sporti

Rikthehet Liga e Kampionëve

Ndeshja më interesante pritet të jetë ballafaqimi i Barcelonës dhe Juventusit në kuadër të Grupit D

Sonte zhvillohen ndeshjet e para të sezonit të ri të Ligës së Kampionëve.

Me fillim prej orës 20:45 zhvillohen tetë ndeshjet e para nga Grupet A, B, C dhe D.

Ndeshja më interesante pritet të jetë ballafaqimi i Barcelonës dhe Juventusit në kuadër të Grupit D.

Takimet që zhvillohen sonte janë:

Grupi A

Manchester United – Basel

Benfica – CSKA Moska

Grupi B

Bayern – Anderlecht

Celtic – PSG

Grupi C

Roma – Atletico

Chelsea – Qarabag

Grupi D

Olympiakos – Sporting

Barcelona – Juventus