Të tjera

Rita Ora dhe Dua Lipa shkëlqyen në ‘Brit Awards’

Ato kanë marrë pjesë në ceremoninë e ‘Brit Awards’ dhe kanë shkëlqyer me paraqitjet e tyre

Dy këngëtaret shqiptare, Rita Ora dhe Dua Lipa vazhdojnë të jenë në qendër të vëmendjes së mediave botërore, shkruan albinfo.ch.

Ato kanë marrë pjesë në ceremoninë e ‘Brit Awards’ dhe kanë shkëlqyer me paraqitjet e tyre.

“Daily Mail” e ka vlerësuar Rita Orën si “perëndesha jeshile” pas paraqitjes së këngëtares shqiptare në tepihun e kuq të “Brit Awards”, derisa një yll i vërtet ishte edhe Dua Lipa.

Ndërkohë, Dua Lipa, ka publikuar video-klipin e këndës së saj më të re “Thinkin ‘Bout You”. Kënga e publikuar në mes të janarit ka marrë mjaft pëlqime që nga publikimi dhe ka qenë hit në shumë radio me famë në Angli, Amerikë, etj.

https://www.youtube.com/watch?v=PLDIhqMWH00