Shkurt.ch

Rritet qyteti i Cyrihut

Deri në vitin 2030, në skenarët duhet të merren parasysh 468,000 banorë deri në 516,000

Popullsia e qytetit të Cyrihut pritet të rritet me rreth 492,000 banorë deri në vitin 2030. Këto janë pritjet e Zyrës statistikore komunale.

Nga 2016 deri në vitin 2030 popullsia urbane pritet të rritet me 77,000 persona. Deri në vitin 2030, në skenarët duhet të merren parasysh 468,000 banorë deri në 516,000. Përqindja e të huajve mund të bjerë me 0.8 pikë në 31.3 për qind, shkruan albinfo.ch.

Deri në vitin 2030, skenarët vazhdojnë me një rritje prej 47 për qind për moshat 10 deri në 19 vjet, deri 42,000 persona. Dhe, kategoria e 40 deri 49-vjeçarëve gjithashtu ka gjasa të rritet.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/rritet-qyteti-i-cyrihut/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.