Sporti

Sadiku mahnit edhe polakët, shënon në debutim

Sadiku ka shënuar qysh në ndeshjen e parë për Legian në humbjen 3:1. Sulmuesi shqiptar hyri në pjesën e dytë dhe shënoi golin e vetëm për skuadrën e tij

Armando Sadiku shkëlqeu në Zvicër dhe ka filluar të shkëlqejë edhe te skuadra e re, Legia e Varshavës në Poloni, raporton albinfo.ch.

Sadiku ka shënuar qysh në ndeshjen e parë për Legian në humbjen 3:1. Sulmuesi shqiptar hyri në pjesën e dytë dhe shënoi golin e vetëm për skuadrën e tij.

Legia e filloi kampionatin me humbje 3:1 ndaj Gornik Zabrze. Ai realizoi në minutën e 80-të.

Paraqitja e Sadiku ka marrë vlerësime pozitive në mesin e tyre edhe trajneri i Legias. Sadiku u transferua nga Zurichu për 1.8 milionë euro.

http://www.dailymotion.com/video/x5tpkaw

 

 

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/sadiku-mahnit-edhe-polaket-shenon-ne-debutim/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.