Sallata

Sallata tuna, me makarona dhe perime

Sallatat janë të preferueshme që të servohen në dy racione, atë të darkës dhe të drekës. Disa i servojnë ato që t`i bashkëngjisin me ushqimin që janë duke e ngrënë, e disa të tjerë e preferojnë atë pa asgjë. Sallata me tunë përgatitet shpejt dhe lehtë.

Përbërësit:

•       500 gr. makarona të ziera,
•       150 gr. majonezë,
•       2 speca të kuq,
•       2 speca të gjelbër,
•       1 qepë e bardhë,
•       1 qepë e kuqe,
•       2 domate,
•       lëng limoni të shtrydhur,
•       majdanoz i freskët,
•       djathë,
•       peshk tuna,
•       mëlmesa sipas dëshirës.

Përgatitja:

Kjo recetë është shumë e lehtë për t’u përgatitur. Mjafton t’i zieni makaronat në ujë të ngrohtë, me vaj dhe kripë, derisa të zbuten. Pastaj i kullojmë ujin dhe në një enë të thellë vendosim të gjithë përbërësit. I përziejmë mirë dhe i vendosim në frigorifer për 2 orë.
Shërbehen të ftohta.

Ju bëftë mirë!

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/sallata-tuna-me-makarona-dhe-perime/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.