Sallata

Sallatë fshati

sallat fshatiPërbërësit për sallatën e fshatit:

•       400 gr domate,
•       200 gr tranguj,
•       200 gr speca,
•       100 gr qepë,
•       1/2 lugëz rigon,
•       ullinj,
•       vaj ulliri,
•       djathë,
•       lëng limoni,
•       sipas nevojës kripë.

Përgatitja:

Përbërësit priten në rrathë, feta dhe kubikë.

Bëhet përzierja e vajit, limonit, rigonit dhe kripës.

Hidhet sipër sallatës, përzihet me kujdes.

Sallata shërbehet si shujtë e vogël, ose me peshk, apo mish në zgarë.

Ju bëftë mirë!

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/sallate-fshati/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.