Sallata

Sallatë ruse me pulë

Sallatë ruse me pulePërbëresit:

• 200 gr karota,
• 100 gr rrënjë majdanozi,
• 5 patate,
• 1 pulë,
• 250 gr bizele,
• 500 gr tranguj turshi,
• 5 vezë,
• 500 gr majonez,
• Kripë.

Përgatitja:

Të veçanta zihet pula dhe perimet.

Mishi i zier largohet nga eshtrat dhe pastrohet nga lëkura. Pritet imët.
Të gjitha perimet dhe vezët e ziera priten sa më imët.

Përzihen me kujdes mishi me perimet, vezët, bizelet dhe 400 gr majonez.

Kriposet sipas shijës dhe vendoset në pjatë ovale, ku do të shërbehet, kurse 100 gr majonez përzihen me lëng limoni, disa pika vaj dhe hidhen mbi sallatë.

Paragjella zbukurohet në mënyra të ndryshme, sipas shijes dhe dëshirës suaj!

Ju bëftë mirë

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/sallate-ruse-me-pule/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.