Sallata

Sallatë ruse

Sallate ruse

Përbërësit:

* Karota

* Patate

* Bizele

* Selino

* Fasule S

* Spec gogozhar(kuq)

* Kos i bardhë

* 1 lugë mustardë

* Vaj ulliri

* Kripë, piper

* Majdanoz

* Uthull balsamike,

Përgatitja:

Siç bëni zakonisht, zieni të gjithë përbërësit dhe bashkojini në një enë. Në një tjetër enë, përgatisni salcën që nuk do të jetë majoneza e zakonshme. Hidhni kosin e bardhë, mustardën, uthullën, pak vaj ulliri dhe erëzat.

Punojeni të gjithën në mënyrë që të bashkohen të gjithë përbërësit dhe shtojani enës me perime. Përzieni mirë që salca të shpërndahet njëtrajtësisht.

Ju bëftë mirë

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/sallate-ruse/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.