Gjellëra

Sarma me lakër

sarma me lakerPërbërësit:

•       1/2 kg mish të bluar viçi
•       1 filxhan të vogël oriz
•       1 qepë mesatare
•       ½ kg fleta te lakrës
•       1 lugë e vogël kripë
•       biber të kuq sipas shijes
•       vegetë?
•       2-3 lugë të mëdha vaj
•       1/2-1litër ujë

Përgatitja :

E merrni mishin e bluar, ia grini një qepë të imët. Ia shtoni orizin e larë.
I shtoni melmesat (kripë, biber, vegetë), i përzieni mirë. Në anën tjetër, i merrni fletët e lakrave, i zgjedhni të mira, të holla, pa shume kërcej.
Fletat i mbushni me mish dhe i mbështillni me kujdes, duke i mbyllur skajet përbrenda. Në një tenxhere mesatare i qitni pak vaj dhe i shtroni dy-tri fleta të lakrës dhe përmbi i radhitni sarmat.
I vendosni të vlojnë në temperaturë të lartë, sipër i vendosni pak vaj dhe ujë deri në gjysmë të tenxheres. Kur të vlojnë, e zbritni temperaturën, ia vendosni kapakun dhe i leni të zihen ngadalë për 30-45 min.
Në fund, sipas dëshirës, mund ta mbaroni një sos me biber të kuq dhe me miell për ta hedhur përmbi.
Po ashtu, pasi te zihen, sarmat mund t’i vendosni në tepsi dhe i futni në furrë që të rreshken.

Ju bëftë mirë!

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/sarma-me-laker/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.