Sporti

Shaqiri me Stoken merr pjesë në turneun në Zvicër

Ky turne do të zhvillohet nga 10 deri më 15 korrik, ku adhuruesit e futbollit do të kenë mundësi të shohin shumë yje në fushë, në mesin e tyre edhe ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri

 

Xherdan Shaqiri është rikthyer në Zvicër si futbollist. Kësaj radhe si ‘kundërshtar’. Stoke City e Xherdan Shaqirit do të marrë pjesë në turneun “Uhrencup” në Biel, shkruan ‘Blick’.

Përveç Stoke City, do të merr pjesë edhe Benfica, ku luan Haris Seferoviq, si dhe Xamax e Young Boys, përcjell albinfo.ch.

Ky turne do të zhvillohet nga 10 deri më 15 korrik, ku adhuruesit e futbollit do të kenë mundësi të shohin shumë yje në fushë, në mesin e tyre edhe ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri. Kjo është hera e 53-të që zhvillohet ky turne.

Orari:

10 korrik (të hënën) në Biel

Xamax – Stoke City (20:00)

12 korrik (të mërkurën) në Biel

YB – Stoke City (20:00)

13 korrik (të enjten) në Grenchen

Benfica – Xamax (20:00)

E shtunë (15 korrik) në Biel

Benfica – YB (17:00)

 

Ylli nga Kosova, Xherdan Shaqiri, me ekipin e Premier League, Stoke Cityn, do të marrin pjesë në turneun “Uhrencup” në futboll, që zhvillohet nga 10-15 korrik në Biel të Zvicrës. Në turneu marrin pjesë përveç Stoke Cityt, edhe Young Boys nga Bernë, Benfica nga Lisbona dhe Xamaxi.