Sporti

Shaqiri me Stoken merr pjesë në turneun në Zvicër

Ky turne do të zhvillohet nga 10 deri më 15 korrik, ku adhuruesit e futbollit do të kenë mundësi të shohin shumë yje në fushë, në mesin e tyre edhe ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri

 

Xherdan Shaqiri është rikthyer në Zvicër si futbollist. Kësaj radhe si ‘kundërshtar’. Stoke City e Xherdan Shaqirit do të marrë pjesë në turneun “Uhrencup” në Biel, shkruan ‘Blick’.

Përveç Stoke City, do të merr pjesë edhe Benfica, ku luan Haris Seferoviq, si dhe Xamax e Young Boys, përcjell albinfo.ch.

Ky turne do të zhvillohet nga 10 deri më 15 korrik, ku adhuruesit e futbollit do të kenë mundësi të shohin shumë yje në fushë, në mesin e tyre edhe ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri. Kjo është hera e 53-të që zhvillohet ky turne.

Orari:

10 korrik (të hënën) në Biel

Xamax – Stoke City (20:00)

12 korrik (të mërkurën) në Biel

YB – Stoke City (20:00)

13 korrik (të enjten) në Grenchen

Benfica – Xamax (20:00)

E shtunë (15 korrik) në Biel

Benfica – YB (17:00)

 

Ylli nga Kosova, Xherdan Shaqiri, me ekipin e Premier League, Stoke Cityn, do të marrin pjesë në turneun “Uhrencup” në futboll, që zhvillohet nga 10-15 korrik në Biel të Zvicrës. Në turneu marrin pjesë përveç Stoke Cityt, edhe Young Boys nga Bernë, Benfica nga Lisbona dhe Xamaxi.

 

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/shaqiri-me-stoken-merr-pjese-ne-turneun-ne-zvicer/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.