Sporti

Shaqiri pritet si yll në Zvicër

Futbollisti shqiptar, Xherdan Shaqiri është pritur me interesim të madh në Zvicër. Ata e presin Shaqirin të jetë në fushë kundër Young Boys

 

 

Xherdan Shaqiri është rikthyer në Zvicër me ekipin e tij Stoke City për një turne dhe është pritur si një yll i vërtetë, ashtu siç e meriton, shkruan ‘Blick’.

Shumë tifozë u zhgënjyen pasi nuk e panë në fushë kundër Xamaxit. Ai qëndroi në hotelin luksoz “Mirador” lart mbi Liqenin e Gjenevës, përcjell albinfo.ch.

Por, trajneri i Stoke Cityt, Mark Hughes ka premtuar se Shaqiri mund të luajë kundër Young Boys, në ndeshjen tjetër, që zhvillohet të mërkurën mbrëma nga ora 20:00 në Biel.

Shaqiri është shprehur se ndihet mirë dhe është trajnuar shumë kohët e fundit.

Ylli nga Kosova, Xherdan Shaqiri, me ekipin e Premier League, Stoke Cityn po marrin pjesë në turneun “Uhrencup” në futboll, që po zhvillohet nga 10-15 korrik në Biel të Zvicrës. Në turneu marrin pjesë përveç Stoke Cityt, edhe Young Boys nga Bernë, Benfica nga Lisbona dhe Xamaxi.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/shaqiri-pritet-si-yll-ne-zvicer/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.