Sporti

Shkëndija, me Milanin në Ligën e Evropës

Përballjet vendimtare për kualifikim në garën prestigjioze zhvillohen më 17 dhe 24 gusht

Klubi shqiptar nga Maqedonia, Shkëndija, do të luajë me gjigantin evropian Milanin në ndeshjet e “play-offit” për kualifikim në Ligën e Evropës.

Përballjet vendimtare për kualifikim në garën prestigjioze zhvillohen më 17 dhe 24 gusht.

Ndeshja e parë zhvillohet në Maqedoni, ndërsa ajo e kthimit në Milano.

Skuadra tjetër shqiptare, Skënderbeu, do të ndeshet me Dinamo Zagrebin e Kroacisë. Ndeshja e parë zhvillohet në Kroaci.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/shkendija-me-milanin-ne-ligen-e-evropes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.