Lajme

Shkollat gjermane dhurojnë 4 kamionë me inventar shkollor në Ferizaj

Mysafirët nga Gjermania u shprehën të entuziazmuar me mikpritjen e shkollave dhe institucioneve ferizajase. Premtuan edhe bashkëpunime të tjera

 

Katër kamionë me ndihma në material shkollor kanë arritur në Ferizaj nga qyteti i Degendorfit të Gjermanisë për disa shkolla të Ferizajt, njofton faqja e Komunës së Ferizajt.

 

Kryetari i Ferizajt, Muharrem Svarqa ka thënë se mjetet kanë ardhur nga një gjimnaz në qytetin Degendorff, i cili ka rrënuar objekti e vjetër, por inventarin e ka sjellë në Ferizaj, përcjell albinfo.ch.

 

Mysafirët nga Gjermania u shprehën të entuziazmuar me mikpritjen e shkollave dhe institucioneve ferizajase. Premtuan edhe bashkëpunime të tjera.

 

Me ardhjen e këtij donacioni në qytetin e Ferizajt, kanë arritur edhe 15 nxënës të gjimnazit “Robert Koch”, të shoqëruar edhe nga profesori i tyre Enc Shutz, të cilët janë ndjerë tejet të kënaqur me vizitën që bënë në Ferizaj.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/shkollat-gjermane-dhurojne-4-kamione-me-inventar-shkollor-ne-ferizaj/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.