Kultura

SHKSHZ promovon tri vepra letrare në kuadër të “Takimeve të Dhjetorit”

Shoqata e Krijuesve Shqiptarë në Zvicër, organizon takimet e dyta tradicionale të Dhjetorit. Në Takimet e sivjetme, që do të mbahen më 25.12.2016 nga ora 15:00 në Qendrën Kulturore Shqiptare në Zürich, do të përurohen librat më të rinj të Miradije Maliqit, Gëzim Ajgerajt dhe Dan Kosumit.
Në fund do të mbahet edhe një Orë Letrare e krijuesve pjesëmarrës…
Adresa: Eugen Huber Strasse 19 A, 8048 Zürich.
Ftojmë të marrin pjesë të gjithë të interesuarit, të cilët do ta bëjnë më madhështor këtë manifestim kulturor-artistik.
Në fund do të shtrohet një Apèro.
Po ashtu do të bëhet përcaktimi i kohës së mbajtjes së Kuvendit të SHKSHZ lidhur me zgjedhjet në SHKSHZ.
Ju mirëpresim!

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/shkshz-promovon-tri-vepra-letrare-ne-kuader-te-takimeve-te-dhjetorit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.

 Info rreth ngjarjes

  • Data e fillimit25 Dhjetor 2016
  • Ora15:00
  • LokacioniCyrih (QKK)
  • Data e përfundimit23 Dhjetor 2016 - 12:00