Sporti

Shqipëria mbetet pa atletë në Kampionatin Botëror

Luiza Gega ka pësuar lëndim në këmbë gjatë përgatitjeve dhe ka ndjerë dhimbje të vazhdueshme

Atletja shqiptare, Luiza Gega, që sot në mbrëmje pritej të garonte në garat kualifikuese të 3000 metrave me pengesa, është lënduar dhe nuk është në gjendje të marrë pjesë.

Sipas “Top-Channelit”, Gega ka pësuar lëndim në këmbë gjatë përgatitjeve dhe ka ndjerë dhimbje të vazhdueshme. Si pasojë, është konfirmuar se riaftësimi i saj nuk mund të bëhet në kohë.

Gega ishte përfaqësuesja e vetme e Shqipërisë në Botërorin e Atletikës që po mbahet në Londër.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/shqiperia-mbetet-pa-atlete-ne-kampionatin-boteror/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.