Kultura

Shqipëria nuk kalon në finale të Eurovisionit

Linda me këngën e saj ‘World’ është vlerësuar pozitivisht, megjithatë pas numërimit të votave në mbarë Evropën, nuk ka arritur që të shkojë në finale të kësaj gare

Shqipëria me këngëtaren e saj, Lindita Halimi nuk kanë arritur që të kalojnë në finale të Eurovisionit, shkruan albinfo.ch.

Linda me këngën e saj ‘World’ është vlerësuar pozitivisht, megjithatë pas numërimit të votave në mbarë Evropën, nuk ka arritur që të shkojë në finale të kësaj gare.

Finalja e madhe do të mbahet gjithashtu në Kiev të Ukrainës më 14 maj.

Shtetet që kanë shkuar tutje nga gjysmëfinalja e parë janë: Moldavia, Azerbajxhani, Greqia, Suedia, Portugalia, Polonia, Armenia, Australia, Qipro dhe Belgjika.

Suksesi më i madh i Shqipërisë mbetet me Rona Nishliun, e cila kishte zënë vendin e pestë

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/shqiperia-nuk-kalon-ne-finale-te-eurovisionit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.