Shqipërisë nuk i mjaftojnë dy golat e Manajt

Kuqezinjtë U-21 janë mundur 2:3 nga Sllovakia. Për Shqipërinë, dy herë realizoi Rey Manaj

Shqipëria U-21 është mundur nga Sllovakia 2:3 në Elbasan, edhe pse ishte duke fituar në pjesën e parë, shkruan albinfo.ch.

Në minutën e 44-t, një aksion i bukur i kuqezinjve dhe një shkëmbim topi mes Cekës dhe Rey Manajt, bëri që sulmuesi lushnjar të zhbllokojë rezultatin dhe të çojë skuadrën në dhomat e zhveshjes, në avantazhin e një goli.

Në fillimin e pjesës së dytë, Spalek barazon rezultatin, pas një krosimi të ardhur në zonë, që la të shtangur mbrojtësit e skuadrës së Alban Bushit.

Gjithsesi, kuqezinjtë u kundërpërgjigjën menjëherë pas pesë minutash, kur Taulant Seferi doli bukur në krah të djathtë dhe u fut në zonë, ku shërbeu sërish për Manajt dhe ky i fundit riktheu edhe njëherë Shqipërinë në avantazh.

Me kalimin e minutave, terreni rëndohej akoma më shumë dhe kuqezinjtë filluan të japin shenja lodhjeje. Kjo u shfrytëzua nga mysafirët, që në minutën e 80-të kapën edhe njëherë në befasi kuqezinjtë dhe barazuan rezultatin.

Sllovakët, dukshëm më të freskët fizikisht në minutat e fundit, arritën të gjejnë edhe avantazhin, pas një rrëmuje në zonë në minutën e 87-të, kur Mraz dërgoi sërish topin në rrjetën e portës së Sherrit.

Përfundon 2:3 dhe tashmë Shpresat e Bushit komplikojnë tërësisht rrugën për arritjen e objektivit, që është vendi i dytë, pasi tani skuadra mbetet në vendin e pestë të renditjes, me gjashtë pikë në po kaq takime.

Shqipëria U-21 do të luajë ndeshjen e ardhshme sërish ndaj sllovakëve, por këtë herë në Sllovaki, më 27 mars.